یک پنجم معلمان کشور در 2 سال اخیر جذب شدند/ راه اندازی پویش های رفع مشکلات دانش آموزان مناطق محروم

یک پنجم معلمان کشور در 2 سال اخیر جذب شدند راه اندازی پویش های رفع مشکلات دانش آموزان مناطق محروم

وزیر آموزش و پرورش با روایت «عدالت آموزشی» در دولت شهید جمهور، از بازگشت 130 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل به مدارس و همچنین افزایش 45 درصدی حضور دانش آموزان دهک های اول تا چهارم در مدارس تیزهوشان با رایگان شدن تحصیل آنها در دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری سقف شیبدار، رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در صفحه ویراستی اش نوشت: «بهره مندی دانش آموزان از سهم مناسب خود در همه مناطق کشور به ویژه مناطق دوردست و شناسایی و پرورش استعداد های درخشان در مناطق محروم» این جمله و تاکیدات بعدی مقام معظم رهبری بر عدالت آموزشی سبب شد یکی از برنامه های مهم شهید جمهور در آموزش و پرورش پیگیری ارتقای کیفیت آموزش و تقویت مدارس دولتی شود؛ در این راستا اعتبار به مدارس عشایری در مقایسه با سال های گذشته 40 برابر شد و 40 میلیارد تومان به این مدارس کمک شد.

وی در ادامه نوشته است: با دستور شهید جمهور مبنی بر رایگان شدن تحصیل دانش آموزان دهک های اول تا چهارم در مدارس سمپاد، تعداد دانش آموزان مناطق محروم و دهک های یک تا چهار در مدارس تیزهوشان تا 45 درصد افزایش یافت.

وزیر آموزش و پرورش همچنین ضمن بیان اینکه در دولت سیزدهم بیش از 200 هزار ردیف استخدامی به وزارت آموزش وپرورش اختصاص یافت و یک پنجم معلمان کشور در دو سال اخیر جذب شدند نوشت: 130 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل به مدارس برگشتند.

به گفته وی این در حالیست که تاکنون بیش از 7 هزار فضای آموزشی با کمک خیرین به بهره برداری رسیده که حدود 64 درصد از آن در روستا هایی از حاشیه شهرهاست و بیش از4 میلیون متر مربع به زیربنای آموزشی اضافه شده است.

صحرای در ادامه آورده است: با حضور بیش از 25 هزار معلم جهادی و نزدیک به 13 هزار و 500 گروه جهادی دانش آموزی، دست به انجام اقدامات و راه اندازی پویش هایی زد برای رفع مشکل دانش آموزان مناطق محروم طرحی که از طریق آن بهسازی و شاداب سازی 68 هزار کلاس درس مناطق کم برخوردار صورت گرفت.

وی همچنین اشاره ای نیز به استانداردسازی گرمایش و سرمایش مدارس نیز اشاره کرد و نوشت: همچنین در حوزه گرمایش و سرمایش حدود 10 هزار کلاس درس استانداردسازی شده و در تجهیزات هنرستانی نیز حدود هزار و 500 میلیارد تومان تجهیزات در استان های مختلف توزیع شده است.

وزیر آموزش و پرورش در پایان نیز آورده است: در سال جاری فقط در استان سیستان و بلوچستان بیش از 100 مدرسه کانکسی بالای 7 نفر را جمع آوری کردیم و مدرسه خوب و مناسب در اختیار دانش آموزان قرار گرفت و بیش از 2 هزار و 100 فضای ورزشی افتتاح شد که اینها، تنها بخشی از اقدامات دولت شهید جمهور در حوزه عدالت آموزشی بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک پنجم معلمان کشور در 2 سال اخیر جذب شدند/ راه اندازی پویش های رفع مشکلات دانش آموزان مناطق محروم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک پنجم معلمان کشور در 2 سال اخیر جذب شدند/ راه اندازی پویش های رفع مشکلات دانش آموزان مناطق محروم"، کلیک کنید.