2 هزار تن گل محمدی در استان خراسان رضوی برداشت شد – خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان

2 هزار تن گل محمدی در استان خراسان رضوی برداشت شد - خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری سقف شیبدار، یوسف گازران در خصوص برداشت گیاهان دارویی در خراسان رضوی اظهار کرد: در حال حاضر خراسان رضوی از نظر سطح زیر کشت گیاهان دارویی رتبه اول در کشور را دارد و تا 70 درصد کشت گیاهان دارویی کشور در خراسان رضوی صورت می گیرد.

کارشناس مسوول گیاهان دارویی جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در خراسان رضوی طی سال گذشته 26 هزار و 461 هکتار به غیر از زعفران است. میزان تولید گیاهان دارویی در استان به غیر از زعفران 48 هزار و 272 تن در سال 1402 بوده است.

وی با اشاره به افزایش 11.7 درصدی سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان نسبت به 1401 بیان کرد: نسبت به سال 1401، در میزان تولید گیاهان دارویی هم استان 3.4 درصد رشد داشته است. سطح زیر کشت زعفران در سال گذشته در استان 90 هزار هکتار با تولیدی برابر 350 تن است. محصولات کشت شده در خراسان رضوی ارزش اقتصادی بالایی دارند.

گازارن با اشاره به پیش بینی میزان تولید گیاهان دارویی در خراسان رضوی طی سال جاری بیان کرد: پیش بینی می شود تا تولید گیاهان دارویی در استان به 50 هزار تن به غیر از زعفران برسد. امسال بارندگی خوبی صورت گرفته است و سطح زیر کشت گیاهان دارویی نیز بسته به بارندگی پاییزه دارد. اگر بارندگی خوب باشد سطح زیر کشت به بیش از 34 هزار هکتار خواهد رسید.

کارشناس مسوول گیاهان دارویی جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر از 1200 هکتار از گلستان های گل محمدی استان 800 هکتار و به میزان 2000 تن برداشت صورت گرفته است. همچنین از 19 هزار هکتار سطح زیر کشت زیره حدود 30 درصد برداشت شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2 هزار تن گل محمدی در استان خراسان رضوی برداشت شد – خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2 هزار تن گل محمدی در استان خراسان رضوی برداشت شد – خبرگزاری سقف شیبدار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.